KAS YRA BENDRASIS DUOMENŲ APSAUGOS REGLAMENTAS, BDAR (ANGL. GDPR).

2018 m. gegužės 25 d. bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas BDAR, (GDPR -angl.) (2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo), kuris skatins įmones prisiimti atsakomybę už tai, kad duomenis jos naudotų taip, kad negalėtų pakenkti asmenims, kurių tie duomenys yra, įtvirtinamas atskaitomybės principas, kurio pamatas turėtų būti kvalifikuotas duomenų apsaugos pareigūnas įmonėje. Laiko pasirengti ne tiek ir daug, tačiau, imantis veiksmų nedelsiant, suspėti ir jaustis ramiems dėl tinkamo reglamento įgyvendinimo įmonėje tikrai įmanoma. 

MES PASIRENGĘ SUTEIKTI JUMS KONSTRUKTYVIĄ PAGALBĄ, PATEIKDAMI  KONKREČIUS PATARIMUS, KAIP PRAKTIŠKAI PASIRENGTI REGLAMENTO TAIKYMUI IR BŪTI DUOMENŲ APSAUGOS PAREIGŪNU JŪSŲ ĮMONĖJE. REIKIA PAGALBOS? SKAMBINKITE MUMS TELEFONU 8 615 18383 IR MES SUTEIKSIME JUMS NEMOKAMĄ KONSULTACIJĄ.

  • Jums gali kilti klausimas, ar reglamento įgyvendinimas tikrai aktualus jūsų įmonei. Atsakymas yra taip, jei atitinkate bent vieną iš šių sąlygų:
  • turite klientų fizinių asmenų;
  • tvarkote darbuotojų asmens duomenis;
  • vykdote tiesioginę rinkodarą;
  • vykdote vaizdo stebėjimą.

Reglamente numatytas baudų dydis priverčia suklusti esamus ir būsimus duomenų valdytojus ir pažvelgti asmens duomenų apsaugą labai atsakingai. Duomenų valdytojui ir duomenų tvarkytojui, pažeidusiam Reglamento nuostatas, gali būti skiriamos administracinės baudos, kurios kiekvienu konkrečiu atveju turi būti veiksmingos, proporcingos ir atgrasomos. Priklausomai nuo Reglamento pažeidimo pobūdžio bauda gali siekti nuo 2 iki 4 proc. ankstesnių finansinių metų bendros metinės pasaulinės apyvartos, arba nuo 10 000 000 iki 20 000 000 EUR.

Todėl įsitikinkite, kad asmenys, kurie Jūsų įmonėje priima sprendimus, būtų informuoti, jog nuo 2018 m. gegužės 25 d. keičiasi Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas ir pradedamas tiesiogiai taikyti Reglamentas ir žinotų, kaip tinkamai jį įgyvendinti. Pažymėtina, kad duomenų valdytojas arba duomenų tvarkytojas, paskyręs duomenų apsaugos pareigūną pagal Reglamento (ES) 2016/679 37 straipsnio 7 dalį, privalo apie tai pranešti Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.

Reikia papildomos informacijos? Aplankykite mūsų puslapį www.duomenu-apsauga.lt

Kaip apsisaugoti nuo automatinio „Windows 10“ įrašymo

Siūlome pasiskaityti. Jei jau susidūrėte su šia problema, ar norite apsisaugoti nuo priverstinio Windows 10 įdiegimo, lauksime pas save svečiuose - Pylimo g. 11. Apsisaugojimo nuo Windows 10 priverstinio įdiegimo programą įrašysime NEMOKAMAI!

Kompiuterių taisykla Vilniuje - Pylimo g. 11. Tel. 8 604 23232

Vartotojams turėtų būti palikta teisė pasirinkti, kokią operacinę sistemą jie nori naudoti, tačiau taip nėra. Jau kuris laikas įvairiais apgaulingais ir arogantiškais būdais „Microsoft“ „Windows 7“ ir „Windows 8“ naudotojams bruka „Windows 10“.

Kaip apsisaugoti nu automatinio jos įrašymo ir, jeigu ji jau buvo įrašyta, kaip susigrąžinti senąją? Forbes.com pateikia keletą paprastų patarimų, kurie padės apsisaugoti abiem atvejais.

1. Ką daryti, kad „Windows 10“ nebūtų įrašyta?

Nuo tada, kai „Windows“ buvo pristatyta praėjusių metų liepą, iš „Microsoft“ pusės sulaukėme aibės desperatiškų pastangų paskatinti žmones įsidiegti naują OS. Laimei, dabar jau yra patikimų apsaugos priemonių, kurias sukūrė trečiosios šalys.

Per pastaruosius dešimt mėnesių trečiųjų šalių programėlės išsiskyrė iš daugybės kitų ir užsitarnavo „Windows“ vartotojų pasitikėjimą, ypač „Never 10“ ir „GWX Control Panel“.

„Never 10“ esminis kokybinis komponentas yra paprastumas. Programėlė užima vos 85 kb ir gali būti panaudota vos kartą. Ją įdiegę pasirinkite „Remove Win Files“ ir ji visuomet automatiškai nutrauks pastangas įrašyti „Windows 10“.

Be to, programa ištrina daugiau nei 6 GB „Windows“ įrašymo bylų, paslėptų „Windows 7“ ir „Windows 8“ naudojančiuose kompiuteriuose.

Kita programa – „GWX Control Panel, veikia fone ir nuolatos stebi operacinę sistemą, kad apsaugotų nuo mėginimų įrašyti „Windows 10“.

Didžiausias šios programos trūkumas yra tas, kad kompiuterio ekrane reguliariai išvysite iššokančius pranešimus, kad jūsų kompiuteris saugomas ir kad jame viskas gerai.

2. „Windows 10“ jau įrašyta. Ką daryti?

Deja, daugelį raginimas įsirašyti šias dvi programas pasiekia per vėlai – jie jau turi „Windows 10“ ir nė patys nežino, kodėl. Pirmą mėnesį „Windows“ leidžia grąžinti senesnę operacinę sistemą nustatymuose (Settings > Update & Security> Recovery).

Priklausomai nuo ankstesnės „Windows“ versijos galėsite rinktis vieną iš dviejų – „Go back to Windows 7“ arba „Go back to Windows 8.1“.

Tiesa, kai kurie vartotojai perspėjo, kad kartais senosios operacinės sistemos neišeina pasiekti, nors ir ne dažnais atvejais. Tokiu atveju bene vienintelė išeitis yra iš naujo įsirašyti „Windows 7“ arba „Windows 8“, o tuomet – „Never 10“ arba „GWX Control Panel“, nes „Windows“ ir vėl jus primygtinai skatins atsinaujinti.

„Windows 10“ atima vartotojo kontrolę ir legalios programinės įrangos suderinamumą, tačiau vartotojams suteikia atnaujintą dizainą ir funkcionalumą.

Tačiau tai nėra svarbu. Svarbiausia, kad vartotojai turi turėti galimybę rinktis, kokia operacinė sistema veiks jų kompiuteriuose. „Chrome OS“ ar „OS X“ gali atsinaujinti automatiškai, tačiau taip buvo visuomet, vartotojai jau prieš jas pasirinkdami žinojo, į ką įsivelia. Tačiau „Windows“ operacinė sistema visuomet veikė kitaip. Vartotojai nežinojo, kad po daugelio metų operacinės sistemos naudojimo bus verčiami atsinaujinti.

Šaltinis: 15min

 

Susisiekite su mumisJei Jums reikalinga pagalba kompiuterio remonto klausimais, kreipkitės į  mūsų specialistus. Kompiuterių taisykla  - Pylimo g. 11, Vilnius. Tel. 8 604 23232. Primename, kad kompiuterio diagnostiką (gedimo nustatymą) atliekame NEMOKAMAI!
 

 

Naudoti kompiuteriai – pigu ir patikima

Naudotas kompiuteris

Nešiojamas kompiuteris šiais laikais yra neatsiejamas kiekvieno dirbančio ar besimokančio žmogaus atributas. Nors dabar šios darbo priemonės yra sąlyginai pigios – kainuoja vos kelis tūkstančius litų, tačiau ne kiekvienas sau gali leisti ar nori sumokėti tokią sumą už prekę, kuri tarnaus tikriausiai ne daugiau kaip keletą metų. Geriausia išeitis tokiu atveju – naudoti nešiojami kompiuteriai.

Daugelis skeptiškai žiūri į naudotas elektronines priemones, juk niekada negali būti tikras, kad perki tikrai nesugadintą produktą ir ar jis tikrai tarnaus tiek pat, kiek ir parduotuvėje įsigytas kompiuteris. Tačiau nereikia iš karto nusiteikti neigiamai, daugelis parduotuvių ar prekeivių, kurių specializacija yra naudoti kompiuteriai, savo siūlomas prekes iš anksto sutaiso ir užtikrina, kad jos atitiktų aukščiausius standartus. Vienintelis jų parduodamų elektroninių prekių skirtumas, kad kompiuteriai jau yra naudoti, todėl be abejonės kainuoja pigiau nei siūlomi elektronikos parduotuvėse. Iš tiesų, naudotas kompiuteris nėra niekuo prastesnis už naują, juk daugelis nedvejodami perka panaudotus automobilius, dažniausiai dėl to, kad jie yra žymiai pigesni už tuos, kurie yra parduodami automobilių salonuose, todėl nėra reikalo manyti, kad naudoti kompiuteriai yra nekokybiškos prekės. Svarbiausia yra išsirinkti patikimą tiekėją ir atkreipti dėmesį į išsirinkto kompiuterio kainą.

Perkant naudotą kompiuterį itin svarbu palyginti išsirinkto panaudoto kompiuterio kainą su kitų prekeivių siūlomomis prekėmis ir įsitikinti, ar ji nėra per daug žema. Dažniausiai pigiausi naudoti kompiuteriai būna patys nepatikimiausi. Taip pat naudinga pasinaudoti patarimais internetiniuose forumuose apie naudotų kompiuterių pirkimą, sužinoti patikimų prekeivių ar parduotuvių kontaktus, pasidomėti, kokios kainos vyrauja naudotų kompiuterių rinkoje ir iš kur jie dažniausiai yra importuojami ar kur jie yra surenkami. Jei prieš pirkdami naudotą kompiuterį susirinksite pakankamai informacijos, galėsite būti tikri, jog išsirinksite tikrai kokybišką prekę.

Taigi, nereikia bijoti pirkti dėvėtą elektroniką, juk tokiu atveju tik sutaupysite, jums nereiks mokėti už parduotuvės personalo ar jos išlaikymo paslaugas. Svarbiausia yra susirinkti pakankamai informacijos apie naudotas elektronines prekes, kad gebėtumėte išsirinkti tikrai kokybišką naudotą nešiojamą kompiuterį.

 

Susisiekite su mumisJei Jums reikalingas patikimas naudotas nešiojamas kompiuteris, kreipkitės į  mūsų specialistus. Kompiuterių taisykla  - Pylimo g. 11, Vilnius. Tel. 8 604 23232.

Kompiuterių remontas Vilniuje

Kompiuteriu remontas

Kompiuteriai jau tikrai ilgą laiką yra naudojami kasdien tiek namuose tiek įvairiose įstaigose. Tačiau ne paslaptis, kad kompiuteriai nėra amžini ir kartais tenka juos patikėti kompiuterių specialistams. Savaime suprantama, kad didžiausia tokių paslaugų paklausa yra Lietuvos sostinėje - Vilniuje. Kompiuterių remontas Vilniuje yra labai gerai išplėtota ir tikrai nemažą paklausą turinti veikla. Tačiau kokie gi gedimai yra dažniausiai pasitaikantys ir kaip jų išvengti?

                      Vieni dažniausiai pasitaikančių yra programiniai gedimai. Neretai atsirandantys dėl pačių naudotojų kaltės, kai kompiuteryje prisisiunčiama virusais apkrėstų failų, o antivirusinė programa būna nemokama arba ja visai nepasirūpinama. Tokiais atvejais pats aktualiausias sprendimas yra operacinės sistemos perinstaliavimas. Programiniai gedimai gali atsirasti ir dėl kitų priežasčių. Pavyzdžiui, nelegalios programinės įrangos naudojimas, nelegalus failų siuntimąsis naudojant "torrent" programas. Visų šių veiksmų reikėtų vengti naršant internete ir naudoti tik legalią ir "švarią" programinę įrangą. Programinės įrangos remontas yra sudėtingesnis nei techninis remontas, kadangi surasti gedimą ir būda jį pašalinti kompiuterio failuose gali būti tikras iššūkis daugeliui kompiuterių specialistų. Kaip jau minėjome, kompiuterių remontas Vilniuje yra tikrai gerai išplėtotas, todėl yra aišku, kad būtent sostinėje yra patys geriausi kompiuterių specialistai.

                      Kiti, ne taip dažnai pasitaikantys gedimai, yra techniniai. Tačiau kompiuterių su tokiais gedimais taisyklos sulaukia dažniau, kadangi nedidelius programinius gedimus sugeba pašalinti daugelis šių dienų jaunuolių. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių techninių gedimų - vaizdo plokštės gedimai. Vaizdo plokštės gedimus dažnai sukelia perkaitimas nuo didelių resursų reikalaujančių kompiuterinių žaidimų. Daugelis vaizdo plokščių nėra skirtos žaidimams ir jos yra ganėtinai jautrios perkaitinimui, todėl šioje srityje derėtų būti saikingiems.

                      Taigi, kompiuterių remontas Vilniuje tikrai yra vienas stipriausiai plėtojamų verslų. Taip pat tai yra ir perspektyvu, kadangi gyvename technologijų amžiuje ir viskas, kas susiję su kompiuteriais, turi šviesią ateitį. Sugedus kompiuteriui visada patariame kreiptis tik į tikrus specialistus, kurie parūpins, kad problemos būtų pašalintos sklandžiai.

 
Susisiekite su mumisJei Jums reikalinga pagalba kompiuterio remonto klausimais, kreipkitės į  mūsų specialistus. Kompiuterių taisykla  - Pylimo g. 11, Vilnius. Tel. 8 604 23232. Primename, kad kompiuterio diagnostiką (gedimo nustatymą) atliekame NEMOKAMAI!
 

Programų diegimas – paslaugos, būtinos jūsų kompiuteriui

Windows diegimas

Daugelis kompiuterių elektroninių prekių parduotuvėse yra parduodami be programinės įrangos. Kompiuteris be programinės įrangos yra ne kas kitas kaip krūva kompiuterio dalių, todėl yra itin svarbu pasirinkti tinkamas paslaugas įmonės, kurios specializacija yra kompiuterių programų diegimas.

Nors šiais laikais yra įvairiausių kompiuterių operacinių sistemų pasirinkimo variantų, tačiau populiariausia programa nuo pat kompiuterių atsiradimo išlieka Windows. Windows diegimas – geriausias kompiuterinės įrangos pasirinkimas, nes ši programinė įranga yra kompiuterių rinkos lyderė. Ji tinka visiems, išskyrus Apple firmos, kompiuteriams, ja lengviausia naudotis, ji randama kiekvieno ofiso ar įmonės kompiuteriuose, o ja naudotis yra mokoma kiekvienoje mokykloje. Windows programinė įranga jums suteiks galimybę naudotis tokiomis visame pasaulyje pripažintomis šio prekinio ženklo programomis kaip Microsoft Word, kurioje galėsite sudarinėti įvairiausius dokumentus ar išsaugoti kopijuotą informaciją, Power Point, kurios pagalba galėsite kurti prezentacijas, Microsoft Excel skaičiuokle ir daugeliu kitų, kurios palengvins jūsų darbą.

Jei jūsų kompiuteryje yra jau įdiegta operacinė sistema, nesitaikykite su pasenusia ir atsilikusia programine įranga. Visuomet gali įsidiegti naujausią ir pažangiausią Windows operacinės sistemos variantą. Naujausia Windows operacinė sistema ne tik padės jums kuo greičiau susitvarkysi su kasdieniais ofiso darbais, bet ir padės jums rūpintis jūsų sveikata, internetine bankininkyste, pasiūlys geriausius lankytinų vietų variantus ir suteiks dar daugybę kitų paslaugų, kurių nebuvo senesnės laidos Windows programinėje įrangoje. Atsinaujindami savo kompiuterio operacinę sistemą ne tik palengvinsite savo darbą, bet jūsų kompiuterio failų raiška ir kokybė bei kompiuterio programų funkcijos neatsiliks nuo jūsų kolegų ar draugų. Tai yra itin svarbu siekiant užtikrinti aukščiausią dokumentų ir prezentacijų paruošimo kokybę ne tik tarp jūsų ofiso darbuotojų, bet ir siunčiant įvairius failus klientams.

Programų diegimas yra itin reikalinga paslauga šiais laikais, nes be operacinės sistemos nei vienas kompiuteris negalės normaliai veikti. Geriausias operacinės sistemos variantas yra Windows sistema, nes ja vis dar naudojasi daugiausia ofisų, įmonių ir privačių asmenų. Be to, net jei jūsų kompiuteryje jau yra įdiegta operacinė sistema, niekada nevėlu ją atsinaujinti, taip būsite tikri, kad jūsų kompiuterio programos neatsiliks nuo kitų ofiso darbuotojų ar įmonių.

 

Susisiekite su mumis
Jei turite klausimų susijusių su nešiojamų kompiuterių operacinės sistemos diegimu, prašome susisiekti su mumis.